українська православна церква

київська митрополія

 

День свята Преполовіння П’ятидесятниці

 

2 травня 2018 р., у день свята Преполовіння П’ятидесятниці та 130-ту річницю з дня освячення Миколаївського храму села Вертіївка Ніжинського району, Чернігівської області. У святковому богослужіні прийняв участь настоятель храму святого великомученика Пантелеймона при "Центрі мікрохірургії ока" протоієрей Валерій Коваль.

Святкове богослужіння очоли Високопреосвященніший Архієпископом Гомельським і Жлобинським Стефаном та Високопреосвященніший Архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент.

Архіпастирям співслужили священики Ніжинської, Чернігівської та Київської єпархій.

Після читання Святого Євангелія Високопреосвященніший Архієпископ Стефан, який народився у Вертіївці, звернувся до земляків зі словом проповіді.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після одпусту літургії Високопреосвященніший Архієпископ Климент подякував Архієпископу Стефану за спільну молитву, а останній передав у дар громаді образ з частками мощей гомельських святих: праведного Іоанна Корм’янського і преподобної Манефи Гомельської.

Вихованці місцевої Недільної школи привітали Високопреосвященніших Владик і гостей пасхальними піснеспівами. Після цього Високопреосвященніший Архієпископ Климент благословив усіх богомольців і вручив їм святі іконки та свічки від благодатного вогню з Єрусалима.