українська православна церква

київська митрополія

 

День пам’яті святого благовірного князя Олександра Невського

 

6 грудня 2017 року, в день пам’яті святого благовірного князя Олександра Невського, парафія преподобного Сергія Радонезького відзначила престольне свято, 15 років від заснування парафії та 10 років від початку будівництва храмового комплексу. Настоятель храму святого великомученика Пантелеймона при "Центрі мікрохірургії ока" протоієрей Валерій Коваль прийняв участь у святкуванні престольного свята.

Святкову Божественну літугію в нижньому храмі на честь блгв.кн.Олександра Невського головного соборного храму парафії очолив Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Його Високопреосвященству співслужили вікарій Київської Митрополії єпископ Баришівський Віктор, секретар Київської єпархії по місту Київ протоієрей Віктор Іващук, благочинний Солом’янського благочиння і настоятель храму протоієрей Ярослав Шовкеник, благочинний Голосіївського благочиння протоієрей Павел Кирилов, благочинний Оболонського благочиння протоієрей Володимир Терещук, благочинний Святошинського благочиння протоієрей Діонісій Дунаєв, а також духовенство Києва.

На Малому вході, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, за труди перед Церквою та з нагоди ювілею парафії, митрополит Антоній нагородив кліриків храму: прот. Олександра Кошилку, прот.Миколая Скрижаліна, прот.Констянтина Вовченка - хрестом з прикрасами, диякона Тарасія Куцмуса - подвійним орарем.

Після читання Євангелія Високопреосвященний владика звернувся до вірян з проповіддю.

Наприкінці Богослужіння було звершено чин Славлення перед мощами святого благовірного князя, а також нагороджено церковними нагородами прихожан парафії.

Напередодні ввечері, в цьому ж храмі, було звершено всенічне бдіння з літією, яке очолив благочинний Солом’янського благочиння і настоятель храму протоієрей Ярослав Шовкеник.